(VIDEO) Lejkersi ne pamte ovakvo poniženje: Embid posramio Džejmsa u istorijskoj noći

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa doživjeli su pravi debakl u Filadelfiji (138:94) u istorijskoj večeri za Lebrona Džejmsa.

Lebron Džejms

Najbolji strijelac u istoriji NBA lige na meču sa Siksersima postao je i košarkaš koji je u najboljoj ligi na svijetu odigrao najviše minuta i po tom parametru prestigao slavnog Karima Abdula Džabara.

Sikserse je do pobjede vodio Džoel Embid sa svojim rijetkim tripl-dablom (30 poena, 11 skokova, 11 asistencija), a uz to nije ni igrao u četvrtoj četvrtini.

Džejms će još jedno svoje veliko dostignuće pamtiti po najtežem porazu u blistavoj karijeri koja je počela 2003. godine. Niko prije Siksersa nije njega i njegovu ekipu savladao sa 44 poena razlike. Gubio je Lebron u finalnoj seriji od Majamija 36 razlike, Indijana je dobila Lejkerse sa 42 poena, ali niko nikad ovako ubjedljivo.

Zanimljivo, bio je ovo sedmi uzastopni poraz Lejkersa od Siksersa, i najveći ikad, u istoriji dugoj 290 utakmica, piše Sportal.

Filadelfija je na ovom meču ubacila 22 trojke, Lejkersi tek sedam, a uprkos tome što je Džoel Embid cijelu posljednju četvrtinu presjedio na klupi, domaćin je tu dionicu riješio u svoju korist sa 40:14!

S druge strane, Džejms je djelovao nemoćno ispod obruča kao retko kad. Naime, prvi put još od novembra 2010. godine odigrao je utakmicu u kojoj nije upisao nijedan skok?! Utakmicu je završio je sa 18 poena i pet asistencija. Entoni Dejvis dodao je 17 poena uz 11 skokova za Lejkerse, dok su Sikserse do pobjede, uz Embiida, vodili Tajris Maksi (31 poen i osam asistencija) i Markus Moris (16 poena).