(VIDEO) Luka Dončić se poklonio boljem: Boston je ŠAMPION NBA LIGE, istorija je ispisana

Košarkaši Boston Seltiksa pobijedili su Dalas Maverikse sa 106:88 u petoj utakmici finala plej-ofa NBA lige i s ukupnih 4:1 stigli do titule šampiona.

Boston

Ovo je 18, rekordna titula za Boston u NBA ligi, a prva još od 2008. godine. Do sada su Seltiksi bili izjednačeni po broju titula sa Lejkersima (Los Anđeles i Mineapolis), koji su ih osvojili 17.

Boston je u petoj utakmici predvodio Džejson Tejtum sa 31 poenom, 11 asistencija i osam skokova, dok je Džejlen Braun postigao 21, uz osam skokova i šest asistencija. Kod Dalasa ponovno je najbolji bio Luka Dončić.

Slovenačka super zvijezda postigla je 28 poena, imala 12 skokova i pet asistencija. Kajri Irving, koji je igrao za Boston od 2017. do 2019. godine, zaustavljen je na samo 15 poena, uz devet asistencija.

Što se samog meča tiče, Boston ni u jednom trenutku utakmice nije gubio, a nakon izjednačenog većeg dijela prve četvrtine, samo je nakratko u drugoj imao prednost manju od 10 poena. U drugom poluvremenu Dalas nije pišao bliže od “minus 15”, a najviše je bilo “+26” za Seltikse, i to u tri navrata.

Boston je finalnu seriju otvorio sa 3:0 u pobjedama i stavio Dončića i Dalas u nemoguću poziciju. U serijama plej-ofa na četiri pobjede Dalas je pokušao da ispiše istoriju i postane prva ekipa koja bi preokrenula 0:3 do ukupne pobjedu. Nisu uspjeli. Sada skor tih pokušaja iznosi 0:157, piše Sportal.

Seltiksi su regularni deo sezone završili kao ekipa sa najboljim skorom (64-18). U plej-ofu su pobjeđivali Majami (4:1), Kluvlend (4:1), Indijanu (4:0) i Dalas (4:1). Vrhunska sezona!

Da podsjetimo, Boston je tron preuzeo od Denver Nagetsa, koji su tokom prošle sezone dominirali ligom i osvojili prvi prsten u klupskoj istoriji uz odlične partije Nikole Jokića koji je bio MVP te finalne serije.