(VIDEO) MAKABI ZALEDIO ALBU Ponos Izraela ponizio Nijemce u Mercedes-Benz areni

Košarkaši Makabija savladali su Albu u Mercedes-Benz areni rezultatom 106:71 u meču 27. kola Evrolige.

Tim iz Tel Aviva se zaputio u njemačku prestonicu sa tri uzastopna poraza, koliko je i domaćin imao prije ovog meča u kom je bilo kakva neizvjesnost izostala.

Alba jeste stigla do početne prednosti. Pogađali su Met Tomas i Sterling Braun, ali od tog trenutka utakmica odlazi u jednom smjeru.

Razigrao se Bonzi Kolson, poeni kod tima Odeda Kataša su bili dobro raspoređeni i to je dovelo do preokreta i dvocifrene prednosti već u prvoj dionici.

Razlika između dva tima je u nastavku samo rasla. U drugoj četvrtini je bilo +26, u trećoj +34, a u posljednjoj i maksimalnih +39.

Makabi je za dva šutirao 82,5 odsto, za tri 56, imali su 37 skokova i 29 asistencija, te su u svakoj statističkoj kategoriji nadigrali protivnika.

Džejms Veb III je bio najefikasniji sa 17 poena i šest skokova. Vejd Boldvin je imao 16 skokova i pet asistencija, Džoš Nibo 15, Bonzi Kolson 14, a Lorenco Braun 10 poena uz šest asistencija i četiri skoka.

Najveći otpor je pružio Johanes Timan sa 14 poena i pet skokova, dok je dvocifren bio još samo pomenuti Braun sa 11 poena.

Makabi je zabilježio 14. trijumf ove sezone i sa 13 poraza ponovo imaju pozitivan učinak u kontinentalnom takmičenju. Alba ostaje posljednja sa svega pet pobjeda u 27 mečeva.

U 28. kolu Makabi dočekuje Žalgiris u nastavku borbe za jedno od mjesta u plej-inu, dok tim iz Berlina ide na gostovanje Baskoniji, objavio je B92.