(VIDEO) Meč obilježila povreda Irvinga: Luka Dončić i bivši as Partizana vodili Dalas do nove pobjede

Košarkaši Dalas Maveriksa bez većih poteškoća su savladali Portland Trejlblejzerse rezultatom 125:112, u okviru NBA lige, a ponovo je dominirao Luka Dončić.

Maveriksi su došli do druge uzastopne pobjede, dok su Trejlblejzersi upisali treći poraz u nizu.

Dalas je trenutno treći na Zapadu sa 13 pobjeda i osam poraza, dok je Portland pretposljednji sa skorom 6-15.

Ekipa Maveriksa je vodila tokom čitavog meča, na poluvremenu je imala +11 (60:71), a Portland je mogao do preokreta tokom posljednje dionice, kada je na startu četvrog kvartala došao do -1 (98:99).

Ipak, uslijedila je 14:2 serija Maveriksa, predvođena Lukom Dončićem i gosti su ponovo došli do dvocifrene prednosti, a potom rutinski priveli meč kraju – 112:125.

Najraspoloženiji u pobjedi Dalasa, bio je Dončić sa dabl-dabl učinkom, odnosno 32 poena, 10 asistencija, a na to je dodao i šest skokova.

Pratio ga je bivši košarkaš Partizana Dante Egzum sa 23 poena, šest skokova i sedam asistencija, a dvocifreni su bili i Tim Hardavej Džunior sa 20 poena i četiri skoka, kao i Derik Džons Džunior sa 14 poena i osam skokova.

Kajri Irving je upisao 11 poena za 13 minuta, ali se povrijedio sredinom druge četvrtine, kada je napustio teren i više se nije vraćao u igru.

Kod Portlanda, najbolji je bio Anfri Simons sa 30 poena, pet skokova i osam asistencija, pratio ga je Šedon Šarp sa 24 poena, devet skokova i pet asistencija. Između ostalog, dvocifren je bio i bivši košarkaš Crvene zvezde Duop Rit sa 10 poena i šest skokova, prenosi B92.