(VIDEO) NAJBOLJA PARTIJA SEZONE Nemilosrdni Rajaković pregazio Pistonse za novi trijumf u NBA

Košarkaši Toronto Reptorsa ubjedljivo su slavili protiv ekipe Detroit Pistonsa na domaćem terenu, rezultatom 142:113.

Darko Rajaković

Susret Toronta i Detroita bolje su otvorili izabranici trenera Darka Rajakovića, predvođeni Šruderom i Anunobijem.

Oni su donijeli svojoj ekipi početnu prednost 14:5.

Na drugoj strani, razigrao se Kaningem, koji je uspijevao svoju ekipu da drži u igri do pred kraj prve četvrtine, piše Sportal.

Tada Toronto ulazi u seriju 10:0, koja mu donosi prvu dvocifrenu prednost na utakmici.

Prva četvrtina završena je rezultatom 32:20 u korist Reptorsa.

I na startu druge dionice, Toronto je prikazao bolju igru i nije dozvoljavao Pistonsima da povežu dobre poteze u napadu.

Posle nepuna tri minuta igre u ovom periodu, Reptorsi odlaze na plus 21, pri rezultatu 45:24.

Ostatak druge četvrtine protekao je u pokušajima Pistonsa da uspore igru, i odgovore na nalet protivnika, što im nije polazilo za rukom.

Reptorsi su uspjeli da održe ovu značajnu prednost do velike pauze, predvođeni prije svega Poltijem i Siakamom.

Na poluvremenu, Toronto je vodio 69:45.

Košarkaši Toronto Reptorsa nisu spuštali ritam ni u trećoj četvrtini, iako su na svojoj strani imali više nego ubedljiv rezultatski plus.

Sredinom treće dionice, Reptorsi prvi put odlaze na plus 31, pri rezultatu 84:53.

Pistonsi su za 10 minuta igre u ovom periodu ubacili svega 21 poen.

Košarkaši koje sa klupe predvodi srpski stručnjak, Darko Rajaković, polako ali sigurno išli su ka plus 40.

Tek minut i po do kraja, na 38 poena minusa, Detroit je napravio mini seriju 6:0 kojom je dao znake života pred poslednjih 12 minuta košarke.

U četvrtoj četvrtini košarkaši Toronta igrali su kao da se još uvek bore za pobjedu, iako su već izgradili nedostižno vođstvo.

Čak su i Pistonsi izašli na teren sa drugom postavom, željno iščekujući kraj ove utakmice za zaborav.

Konačno, pet minuta pre kraja meča, Reptorsi odlaze na plus 40 i stavljaju tačku na ovu, za njih, najbolju partiju u sezoni.