Tenis

(VIDEO) NASTAVLJENA DOMINACIJA Iga Švjontek furiozno do finala Rolan Garosa

Iga Švjontek nastavlja sa fantastičnim partijama i uspjela je da se plasira u finale Rolan Garosa, a u polufinalnom meču je savladala Amerikanku Koko Gof rezultatom 2:0 (6:2, 6:4).

Nije praštala Iga, pa je već u prvom gemu oduzela servis Gof. Amerikanka je imala priliku u naredna dva servis gema da prve teniserke svijeta da se vrati u prvi set, ali nije iskoristila dvije brejk lopte. Kada se takve prilike ne realizuju, stigne kazna, pa je Švjontek još jednim brejkom riješila pitanje pobjednika u prvom setu.

Gof je odlično otvorila drugi dio igre, napravila rani brejk i povela 3:1, ali je tu potpuno stala. Švjontek je potpuno preokrenula set, povela 5:3 i bila nadomak pobjede. Gof je na svoj servis sačuvala meč loptu, ali je Iga u narednom gemu potvrdila trijumf i sjajne dvije nedjelje.

Očekivalo se da će Koko Gof pružiti više otpora, ali je Švjontek pokaza da je u ubjedljivo najboljoj formi i u finalu će igrati protiv pobjednice iz drugog duela gdje se sastaju Paolini i Andrejeva.