(VIDEO) NEZAUSTAVLJIVI ŠPANAC Alkaras šampion Indijan Velsa, Medvedev nemoćan, a Đokoviću ugrožen tron

Karlos Alkaras je porazio Danila Medvedeva u finalu Indijan Velsa, Španac je odbranio titulu pobjedom u dva seta - rezultatom 7:6 (5), 6:1.

Karlos Alkaras

Sat vremena i 44 minuta trajalo je finale u Kaliforniji, dva potpuno različita seta, ali je iz oba kao pobjednik izašao Karlos Alkaras. Četiri pobjede iz šest duela sa Danilom Medvedevim sada ima Španac, a odbranom trona na Indijan Velsu postao je glavni favorit za osvajanje Majamija i prijetnja Novaku Đokoviću za prvo mjesto ATP liste.

Ruski igrač je bolje otvorio finale i već kroz nekoliko minuta stigao do 3:0. Iskoristio je drugu brejk loptu u prvom servis gemu Karlosa Alkarasa, a potom odbranio tri brejk prilike za Španca. Isto nije uspio Medvedev u petom gemu meča, pa je Alkaras vratio brejk za 3:2.

Do kraja seta viđena je još samo jedna brejk prilika, imao ju je španski igrač, ali se Medvedev odbranio i prvi set je riješen u taj-brejku.

Tamo je uticalo bolje otvaranje Alkarasa, sada je on s jednim mini brejkom imao 3:0, a tek što ga je Medvedev vratio, pri rezultatu 5:6 je rivalu dopustio novi i imao zaostatak u setovima.

Već u drugom setu Danil Medvedev nije ličio na sebe iz prvog, a ni generalno. Alkaras je poveo sa 3:0 iskoristivši treću brejk loptu u prvom servis gemu protivnika, pa i drugu u trećem gemu u kom je Medvedev servirao i sekunde su bile u pitanju kada će pobijediti.

U drugom setu ruski teniser nije imao niti jednu brejk priliku, najbliži tome bio je u prvom servis gemu Španca kada je bilo 30:30, dok je, kako je odmicalo, jedva dolazio do poena dok Karlos Alkaras servira.

Mladi Španac je osvojio 13. ATP trofej, odnosno peti turnir serije 1.000. U osvajanju prvog mastersa 2024. je Alkaras izgubio samo dva seta, prvi iznenađujuće od Matea Arnaldija na startu turnira, a drugi protiv Janika Sinera u polufinalu, kada je uspio da zaustavi sjajan nalet Italijana ove godine, prenosi Sportal.

Medvedev je Alkarasa porazio 2021. na Vimbldonu i 2023. na US openu, dok je Španac slavio triput prošle godine, na Indijan Velsu, Vimbldonu i Završnom mastersu, kao i sada ponovo u Kaliforniji.