(VIDEO) PELIKANSI ZGAZILI DALAS Dončić i Irving lošim partijama kumovali porazu

Košarkaši Nju Orleans Pelikansa su savladali Dalas Maverikse, rezultatom 131:110.

Utakmicu je obilježila katastrofalna partija Luke Dončića i Kajria Irvinga.

Pelikansi su pobjedom prekinuli niz od pet uzastopnih poraza i konačno slavili pred domaćom publikom.

Nju Orleans je od starta meča diktirao tempo i već poslije prve četvrtine je došao do +7 poena prednosti (33:26).

Vođstvo je raslo i tokom druge dionice i na poluvremenu došla do dvocifrene prednosti +16 (70:54).

Loša odbrana Dalasa je dozvolila Pelikansima čak 44 poena u trećoj dionici.

Nije ništa polazilo za ruku Maveriksima, u posljednjoj dionici su bili pred velikom katastrofom, pošto su Pelikansi došli i do maksimalnih +33 (119:86) početkom posljednjeg kvartala, ali su slavili u posljednjoj dionici (25:17) i koliko-toliko ublažili poraz.

Ekipu Pelikansa su do pobjede predvodili Brendon Ingram (9 skokova i sedam asistencija) i Džordan Hokins sa po 25 poena, Herbert Džons i Zajon Vilijamson su upisali po 19 poena, piše B92.

Na drugoj strani, Kajri Irving je zabIiležio 17 poena (6/13 iz igre), koliko i Tim Hardavej Džunior, dvocifren je bio i Luka Dončić sa 16 poena (5/16 iz igre), ali daleko ispod prosjeka.