(VIDEO) POBJEDA TORONTA Rajaković nadmudio jednog od najboljih NBA trenera

Košarkaši Toronta pobijedili su kao gosti San Antonio s 123:116 poslije produžetka, u vrlo neizvjesnoj utakmici i tako upisali treći trijumf ove sezone.

Darko Rajaković

Kanadski tim je 11 minuta prije kraja gubio 17 razlike, potom je kišom trojki uveo meč u egal, a poene za produžetak ubacili su dvije sekunde prije kraja.

Reptorsi su u ludoj završnici čak imali i šut za pobjedu (Skoti Barns promašio) na isteku regularnog dijela.

U dodatnih pet minuta, osokoljeni uzletom, nastavili su u istom ritmu, bolje su pogađali i branili koš, doduše imali su i sreće posebno u napadu kada je lopta poslije šuta Viktora Vembanjame za tri – bukvalno izašla iz obruča.

Bila je to prilika za Sparse da priđu na samo poen zaostatka i učine ovaj meč još uzbudljivijim, no nisu uspjeli u tome. Do kraja produžetka, gosti su mirno priveli meč kraju.

Inače, tim srpskog trenera Darka Rajakovića postigao je 75 poena u drugom poluvremenu, a on je na fenomenalan način nadmudrio legendarnog Grega Popoviča. Barns je “eksplodirao” sa sedam trojki (većinu dao u drugom dijelu meča) i ukupno 30 poena. Bio je ključni igrač za ovakav ishod.

Barnsova mini-serija 5:0 i donijela je Reptorsima produžetak u samoj završnici regularnog dijela meča.

Na drugoj strani Francuz Vembanjama bio je često nezaustavljiv – meč je završio sa 20 poena i devet skokova. Efikasniji od njega bio je samo Keldon Džonson.

San Antonio ostaje na tri pobjede, sada iz šest mečeva, dok Toronto ima isti broj trijumfa ali i utakmicu više, prenosi B92