(VIDEO, FOTO) POTPUNA DOMINACIJA PANCERA Škotima treba čudo u nastavku, Njemačka spakovala 3 gola za poluvrijeme

Fudbaleri Njemačke na fantastičan način otvorili su Evropsko prvenstvo, pošto već nakon prvog poluvremena imaju prednost protiv Škotske.

Džamal Musijala i Florijan Virc slave pogodak

Konačno je počelo dugo čekano Evropsko prvenstvo, a domaćin Njemačka vodi sa 3:0 protiv Škotske.

Strijelac prvog gola je bio Florijan Virc, fudbaler Bajer Leverkuzena, nakon asistencije Jozue Kimiha. Dobio je Virc loptu od Kimiha i sa ivice kaznenog prostora pogodio sam ugao. Golman Gan je uspio da pipne loptu, ali nedovoljno jako da je izvadi iz gola.

Već u 19. minutu na semaforu je pisalo 2:0 kada je Džamal Musijala uduplao prednost Pancera.

Igrao se 43. minut kada je preoštar start imao štoper Škotske u kaznenom prostoru nad Ilkajom Gundoganom. Nakon intervencije VAR sobe Klemon Turpan pogledao je snimak i pokazao na bijelu tačku, te isključio Rajana Porteusa.

Siguran izvođač penala bio je Kai Haverc.

Džamal Musijala

Koliko su dominantni Nijemci bili u ovom poluvremenu govori podatak da imaju posjed lopte čak 70 odsto, dok Škoti niti jednom nisu uspjeli da priprijete golu Manuela Nojera.