(VIDEO) Prštalo u derbiju začelja: Bohum u Berlinu umalo prokockao 3:0

Fudbaleri Bohuma slavili su na gostovanju Unionu u Berlinu rezultatom 4:3, u utakmici 32. kola njemačke Bundeslige.

Bohum

Derbi začelja u prestonici Njemačke donio je sjajnu i uzbudljivu fudbalu predstavu, iako se nakon prvog poluvremena činilo da je pitanje pobjednika riješeno.

Bohum je u “Kući starog šumara” nakon nešto više od pola sata igre imao ogromnih 3:0, ali je ipak strepio za pobjedu do posljednjeg sudijskog zvižduka. Na kraju su gosti uz dosta komplikacija došli do zlata vrijedna tri boda, kojima su napravili veliki korak ka opstanku u ligi.

Utakmica u Berlinu protekla je u znaku Maksimilijana Viteka koji je učestvovao u tri od četiri pogotka Bohuma. Prva dva je postigao sam, da bi u nastavku upisao i asistenciju za pogodak Filipa Hofmana kojim je na kraju i osigurana pobjeda, piše Sportal.

Prvi gol Vitek je postigao u 16. minutu na proigravanje Brosinskog, a 15 minuta kasnije je duplirao prednost gostiju ali ovoga puta na proigravanje Osterhaga.

Kada je Keven Šloterbek u 37. minutu pogodio za 3:0, činilo se da je ekipa Nenada Bjelice u potpunosti slomljena i da će drugo poluvreme biti samo odrađivanje posla. Međutim, ono je bilo sve samo ne to.

Union se u drugom poluvremenu vratio sa dva gola u intervalu od tri minuta, čime je unio i nervozu u protivnički tim koji kao da se prerano opustio. Najpre je u 59. minutu Jorbe Vertesen smanjio na 3:1, da bi Kris Bedija u 62. minutu u potpunosti vratio domaćina u igru.

Euforiju domaće publike ipak je ugasio Filip Hofman koji je u 72. minutu ponovo Bohum odveo na dva gola prednosti, ali je četiri minuta kasnije Benedikt Holerbah ponovo oživio neizvesnost smanjivši na 4:3.

Do kraja meča Union je pokušao da dođe do zlata vrijednog boda u borbi za opstanak, ali su gosti uspjeli da sačuvaju prednost i praktično došli na korak od opstanka u eliti.