(VIDEO) SPEKTAKL NA VEMBLIJU Mančester junajted šokirao gradskog rivala i osvojio FA Kup za spas sezone

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su FA Kup, nakon što su u finalu bili bolji od gradskog rivala, Mančester sitija.

U spektakularnoj utakmici koja je odigrana na Vembliju, Crveni Đavoli su slavili sa 2:1.

Može se reći da je ovo bio meč za spas sezone Erika Ten Haga koji će gotovo izvjesno na ljeto napustiti ekipu Mančestera.

Poveo je Mančester Junajted u 30. minutu. Nevjerovatnu grešku napravio je Joško Gvardiol koji je htio da vrati glavom loptu golmanu Ortegi, ali nije vidio da je ovaj već istrčao, pa ga je “prebacio”. To je iskoristio Alehandro Garnačo i doveo Crvene đavole u vođstvo.

Na 2:0 povisio je Kobi Maino u 39. minutu nakon asistencije Bruna Fernandeša. Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Pokušao je Pep Gvardiola izmjenama da razmrda ekipu. Imali su Građani svoje šanse preko Žeremija Dokua i Hulijana Alvareza, ali nisu uspjeli da smanje rezultat.

Ipak, kada se činilo da će sve biti gotovo Siti dolazi do smanjenja rezultata. Rezervista Žeremi Doku na asistenciju Fila Fodena u 87. minutu smanjuje na 2:1, za apsolutnu dramu u finišu.

Ipak, nije ostalo mnogo vremena do kraja meča, Junajted je izdržao pritisak Građana i došao do prvog trofeja u sezoni.