(VIDEO) SPEKTAKULARAN MEČ Bogdan postigao 10 trojki, ali to nije bilo dovoljno protiv svemogućeg Jokića i Denvera

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su Atlante Hokse 129:122, u utakmici u kojoj smo gledali sjajan okršaj srpskih košarkaša Nikole Jokića i Bogdana Bogdanovića.

Bogdanović je odigrao utakmicu karijere u porazu Hoksa, dok je Jokić standardno bio oko tripl-dabl učinka, s tim što ga ovog puta nije ostvario.

Bogdan je oborio rekord karijere (35 poena) i utakmicu završio sa 40 poena, tri skoka, tri asistencija, uz 10 pogođenih trojki i 14-24 iz igre, dok je Jokić postigao 25 poena, uz osam skokova, osam asistencija i tri ukradene lopte.

Odličan u pobjedi Denvera bio je Džamal Marej sa 29 poena (12-15), Džulijan Stroter ubacio je 22, Eron Gordon 18, a Redži Džekson 12 poena.

Atlanta je od treće četvrtine bila bez Treja Janga koji je zbog prigovora sudijama isključen sa utakmice, te su Bogdanović, Marej i družina morali da se vraćaju u utakmicu bez startnog plejmejkera.

Denver je ključnu prednost upravo napravio u trećoj četvrtini dobivši ovaj period 39:24. Jedina svijetla tačka Hoksa u trećem kvartalu bio je Bogdanović, koji je postigao 11 uzastopnih poena u tom period, pi[e B92.

Bogdan je nastavio da briljira i u četvrtoj četvrtini i najviše zahvaljujući njemu su bili u pristojnom zaostatku. Na kraju su uspJeli da dođu do jednocifrenog zaostatka, unesu dramu u meč, ali Denver je na vrijeme stekao dovoljnu prednost i iskusno je održavao.

Utisak je bio da trener Majkl Meloun nije želio da vrati Jokića u igru u četvrtoj dionici, želio je sa drugom postavom da zatvori utakmicu, ali Atlanta se previše približila i morao je da reaguje.

Nikola Jokić se vratio u igru sredinom četvrtine i do kraja je nije mnogo forsirao. Postigao je onoliko koliko mu je odbrana protivnika davala, većinu koševa u završnici je postigao sa linije za slobodna bacanja i na kraju je sasvim dobar sa učinkom 25/8/8.

Nagetsi su zasluženo upisali 15. pobjedu u sezoni, dok je Atlanta pretrpila trinaesti poraz.