(VIDEO) Surovi Seltiksi gaze ka tituli: Nestvarnim preokretom utišali Indijanu i došli KORAK DO FINALA

Košarkaši Boston Seltiksa na korak su do plasmana u veliko finale NBA lige, pošto su savladali Indijana Pejserse i u trećoj utakmici finalne serije istočne konferencije - 114:111.

Boston Seltiks

Poslije dva trijumfa na svom parketu, Seltiksi su slavili i u Indijanapolisu, pa im sad nedostaje još jedna pobjeda da „pometlaju“ Pejserse i dođu do završnog stepenika najjače lige svijeta.

Boston je do slavlja u Indijani došao poslije povratka od minus 18 i velikog preokreta u finišu posljednje četvrtine, koju je dobio 33:21.

Domaćin je sredinom drugog i trećeg kvartala imao maksimalnih 18 poena prednost, ali je uprkos tome doživio poraz bez najboljeg igrača Tajrisa Haliburtona.

Do ulaska u posljednju četvrtinu, ekipa iz Masačusetsa je prišla na jednocifreni minus (90:81), da bi na manje od tri minuta do kraja utakmice kreirala seriju 13:2, pri rezultatu 109:101 za Indijanu, i pobijedila.

Najzaslužniji za to bio je Džejson Tejtum sa 36 poena, 10 skokova i osam asistencija. Džejlen Braun ga je pratio sa 24 poena, dok je Al Horford dodao 23. Zapaženo izdanje imao je i Džru Holidej sa 14 poena i devet uhvaćenih lopti, piše Sportal.

Na drugoj strani, Endru Nembhard je imao 32 poena i devet asistencija, Ti Džej Mekonel 23 poena, devet skokova i šest asistencija, Paskal Sijakam 22 poena, a Majls Tarner 22 poena i deset uhvaćenih lopti.

Četvrta utakmica ova dva tima igra se 28. maja u Indijanapolisu.

U finalu zapadne konferencije igraju Dalas Meveriksi i Minesota Timbervulvsi. Dalas ima vođstvo 2-0.