Ostalo

(VIDEO) Sve je manje bitno kad si majstor: Legendarni golman Čelsija briljira između stativa i u drugom sportu

Legendarni češki golman Petr Čeh se nakon okončanja fudbalske karijere okrenuo igranju hokeja na ledu, a i u ovom sportu mu ide jako dobro.

Petr Čeh

Petr Čeh se oprostio u dresu Arsenala ljeta 2019. godine, a potom je započeo svoju hokejašku karijeru u dresu Gildford Finiksa iz Engleske, za koji je nastupao tri godine, da bi potom uslijedile kratke epizode u Čelmsford Čiftansima i Oksford Siti Starsima.

Posljednji navedeni klub je nedavno Čeha posudio Belfast Džajantsima, koji se takmiče u elitnoj hokejaškoj diviziji Engleske, a sinoć je češki golman upisao prve minute na ledu.

Tako je Čeh ispisao istoriju engleskog sporta jer se takmičio kao profesionalac u dva različita – fudbalu i hokeju na ledu.

Nekada jedan od najboljih golmana svijeta je priliku za igru sinoć dobio na utakmici protiv Glazova (5:1), a za nepunih pet minuta pred golom je upisao jednu odbranu.

Inače, Čeh se kao dijete želio baviti ovim sportom, ali se za fudbal odlučio jer njegovi roditelji nisu bili u mogućnosti osigurati mu skupocjenu opremu koju je hokej na ledu iziskivao, piše Klix.

U fudbalu je najdublji trag ostavio u Čelsiju, za koji je nastupio 494 puta, dok je za reprezentaciju Češke branio 124 puta.