(VIDEO) Sve pršti u Dortmundu: Mikautadze strijelac istorijskog gola za Gruziju

Fudbalske reprezentacije Turske i Gruzije igraju duel na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, a nakon prvih 45 minuta rezultat je 1:1.

Turska - Gruzija

Dodajmo da je ovo debi Gruzije na Evropskom prvenstvu.

Najbolju priliku u uvodnom dijelu prvog poluvremena propustila je Turska u 10. minutu. Stativa je spriječila Turke da golom krunišu dobru igru na početku meča.

Šutirao je Kan Ajhan sa sredine, ali je pogodio lijevi dio okvira gola.

Ipak, da se prvih 45 minuta ne završi bez gola pobrinuo se Mert Muldur koji je postigao fantastičan pogodak u 25. minutu. Turska tu nije stala i do novog pogotka su došli samo dva minuta kasnije, ali je reagovao VAR i zbog ofsajda gol Kenana Jildriza nije priznat.

Imala je i Gruzija nekoliko poluprilika, ali nisu uspjeli da ugroze gol protivnika. Sve do 32. minuta kada je istorijski pogodak za svoju selekciju na prvenstvima Evrope postigao Žorž Mikautadze. Mogla je Gruzija i do preokreta, ali su Turci imali dosta sreće u finišu prvog poluvremena.