(VIDEO) Trebao je da uči od Mihajlovića: Kristijano Ronaldo ušao u istoriju rekordom kojim se neće hvaliti

Fudbalska reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj, jer je nakon penal drame eliminisala Sloveniju - 0:0, penalima 3:0.

Kristijano Ronaldo

Nije ovo bilo veče Kristijana Ronalda, koji je lako mogao biti tragičar Portugala u Frankfurtu, ali ga je tog epiteta spasao Diogo Košta.

Portugalski golman je najprije u 115. minutu skinuo zicer Benjaminu Šešku u situaciji jedan na jedan, a zatim odbranio sva tri udarca Slovencima u penal seriji!

Mogao je Kristijano Ronaldo da odvede svoj tim u četvrtfinale, ali je promašio izglednu priliku u 89. minutu, da bi u produžetku uspio da kiksa i sa 11 metara, nakon čega je briznuo u plač, piše Sportal.

Ipak, u oči upada druga statistika. Naime, tri puta je Portugal imao slobodan udarac iz dobre pozicije, svaki put je šutirao Ronaldo i svaki put je bio neprecizan.

Ono što je nevjerovatan podatak je da je portugalski superstar čak 60 puta na velikim takmičenjima šutirao iz slobodnog udarca… i postigao samo jedan gol!

Nema igrača u istoriji EURO takmičenja koji je šutirao više slobodnih udaraca a postigao manje golova, čime je Kristijano Ronaldo postao neslavni rekorder…