(VIDEO) VAR i munje obilježili meč: Njemačka teškom mukom slomila otpor Danske

Domaćin Evropskog prvenstva Njemačka drugi je četvrtfinalista prvenstva Starog kontinenta.

Elf je nakon velike borbe u osmini finala bio bolji od Danske s 2:0 i pridružio se Švajcarskoj koja je danas eliminisala aktuelnog prvaka Evrope Italiju istim rezultatom.

Elf je bio mnogo bolji rival tokom cijelog meča, ali u prvom poluvremenu nismo vidjeli golove. Njemačka je imala dosta bolje prilike, a čak im je i poništen pogodak u 4. minutu. Poništen je gol Nika Šloterbeka! Njemački defanzivac postigao je pogodak nakon kornera, ali ga je sudija poništio zbog faula Džošue Kimiha koji je prethodio golu.

Dodajmo i to da je u 36. minutu počeo jak pljusak u Dortmundu i glavni arbitar je odlučio da zbog munja i gromova prekine meč. Pauza je trajala oko 20 minuta i meč je nastavljen kad je nevrijeme prestalo. Definitivno nesvakidašnje scene na fudbalskim terenima.

Svega je bilo u meču u Dortmundu. U 48. minutu je poništen gol Danske! Joakim Andersen se najbolje snašao u gužvi pred golom Njemačke, ali je nakon VAR intervencije pogodak poništen zbog ofsajda!

Samo četiri minuta kasnije penal za Njemačku. Lopta je pogodila Andersena u ruku u šesnaestercu Danske, a VAR i glavni sudija su odlučili da je penal. Dvije minute kasnije siguran sa bijele tačke bio je Kai Haverc.

Redale su se prilike za Njemačku, ali je pitanje pobjednika riješeno u 69. minutu kada je pogodak postigao Džamal Musijala. Do kraja meča je u nadoknadi poništen još jedan pogodak Njemačkoj i to zbog ofsajda Florijana Virca. Ponovo je reagovao VAR.

Njemačka će u četvrfinalu Evropskog prvenstva igrati sa boljim iz duela Španija – Gruzija.