(VIDEO) ZVEZDA "IZABRALA" STUDENTE Crveno-bijeli protutnjali Splitom za novi trijumf, debitovao Trej Tompkins

Košarkaši Crvene zvezde na trijumfalan način su završili regularni dio sezone ABA lige.

Smart protiv Splita

Izabranici Janisa Sferopulpsa su slavili rezultatom 92:73.

Ovom pobjedom crveno-bijeli su eliminisali Split i sebi za protivnika u četvrfinalu “izabrali” Studentski Centar.

Početak meča je donio rezultatsku klackalicu, gdje se za Zvezdu kao jedan od nosilaca izdvojio Nemanja Nedović koji je dao 10 poena u prvpj četvrtini. Split je odlično parirao crveno-bijelima prvih 10 minuta, ali je druga dionica u potpunosti protekla u Zvezdinoj dominaciji gdje su stvorili odlučujuču prednost koja je nakon prvog poluvremena glasila – 49:37.

Drugo poluvrijeme je prošlo u laganom ritmu i odrađivanju posla crveno-bijele čete.

Vrijedno pomena za večeras je debitantski nastup Treja Tompkinsa koji je zabilježio prvi nastup za Zvezdu i sigurno će predstavljati veliko pojačanje za završnicu regionalne lige.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde su bili Nemanja Nedović sa 19, pratio ga je Džavonte Smart sa 13 poena, dok se kod Splita istakao Luis Saliven sa 19 postignutih poena.