(VIDEO) ZVEZDA OSIGURALA PRVO MJESTO Crveno-bijeli demonstrirali silu protiv Studentskog Centra i obezbijedili domaći teren do kraja ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde upisali su novu pobjedu u 25. kolu ABA lige u Beogradu protiv ekipe Studentskog Centra.

Crveno-bijeli su slavili rezultatom 94:76.

Izabranici Janisa Sferopulosa su ovom pobjedom matematički obezbijedili prvo mjesto pred plej-of regionalnog takmičenja.

Od starta meča Crvena zvezda je nametnula “evroligaški” ritam i za prvih 10 minut uspjela da postigen 30 poena, sve na krilima odličnih Rokasa Gedraitisa i Adama Hange.

Druga četvrtina je donijela i bolju ekipu iz Podgorice, ali su crveno bijeli nakon prvog poluvremena imali prednost od 13 poena (47:34).

Nastavak utakmice je donio čisto odrađivanje posla Crvene zvezde uz raspoložene Nemanju Nedovića i Džoela Bolomboja.

Crveno bijeli su odigrali odličnu utakmicu što dokazuje i podatak da su imali 5 dvocifrenih košarkaša

Vrijedno je napomenuti da se u sastav ekipe iz Beograda, vratio i Jago Dos Santos.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde su bili Nemanja Nedović sa 16 postignutih poena, pratio ga jae Džoel Bolomboj sa 15, dok je kod Studentskog centra bolji od ostalih bio Emir Hadžibegović sa 15 poena.

Crvenu zvezdu prvo očekuju obaveze u Evroligi jer dočekuje Olimpijakos, a u posljednjem kolu ABA lige ide na noge Splitu u dvoranu Gripe, dok će Studentski Centar biti domaćin Budućnosti.