(VIDEO,FOTO) LARKIN SRUŠIO PARTIZAN Crno-bijeli odigrali lošu posljednju četvrtinu

Košarkaši Partizana doživjeli su poraz u Istanbulu od ekipe Anadolu Efesa u kviru 10. kola Evrolige.

Crno-bijeli su poraženi 100:94 (22:22,28:23, 14:29, 34:18)

Partizan je ponovo doživio poraz nakon neizvjesne završnice.

Prva četvrtina je počela u egalu na obje strane, crno-bijeli su na krilima odličnog Frenka Kamisnkog i Bruna Kabokla započeli meč, ali ni domaći se nisu predavali te su utakmicu pred kraj prve četvrtine vratili u egal. U drugoj četvrtini je Efes krenuo vrhunski počeo je Šejn Larkin da zasipa mrežu uz pomoć odličnog Vilisa. Ali je Partizan pred kraj poluvremena uspio da se vrati preko već pomenutog Kaminskog te se na poluvrijeme otišlo sa 50-45 u korist domaćih. U drugo poluvrijeme kao da je istrčao drugi tim iz Beograda, Partizan je počeo da igra odbranu i preko Doužera, Kaminskog, Ponitke i Nanelija stigne do dvocifrene prednosti. Međutim, posljednja četvrtina je bila pravo malo remek djelo Šejna Larkina koji je uz pomoć Tompsona i Klajburna uspio da savlada crno-bijele i nanese novi poraz poljuljanom gigantu iz Beograda. Željko Obradović će morati da napravi ozbiljan restart i da razmrda svoje izabranike jer odbrana Partizana ne priliči najelitnijem rangu evropske košarke.

KK PARTIZAN MOZZART BET/INSTAGRAM

Efes je do pobjede vodio Šejn Larkin sa 27 poena i 8 asistencija,te Darijus Tompson sa 18 poena, a kod Partizana Frenk Kaminski je imao 24 poena uz odličnog Pi Džej Doužera sa21 poenom.

Partizan u narednom kolu na svom terenu dočekuje Panatnaikos.

Tok meča

Anadolu Efes-Partizan 93:89

40. minut Partizan je izgubio u istanbulu.

38. minut Kako sipa Efes u ovim trenucima, Larkin prvenstveno, a sada je i Buboa. Partizan pokušava iz reketa preko Kaminskog.

36. minut Kakva se košarka igra u Istanbulu. Borba i na jednoj i na drugoj strani. Efes se ponovo vratio. Tompson i Larkin na jednoj, te Naneli i Doužer na drugoj strani.

34.minut Kaminski sada gubi dvije lopte zaredom, a te Partizanove greške koristi Vil Klajburn koje veže 5 poena. Partizan ponovo ima problema u građenju reketa. Efes se vraća.

31. minut Dobar start Efesa na kraju posljednjeg kvartala, prvo je Žižić poentirao sa bacanja, pa Partizan pogriješio u napadu, te je stigla kazna preko Tompsona koji pogađa za tri. Tajm aut za Partizan.

Kraj 3/4

30. minut Okrenuo je Partizan utakmicu, napokon je Obradović našao petorku. Ogromne probleme Efesu pravi Doužer svojim “sajzom”, uz odličnog Kaminskog i Mateuša Ponitku. Kaminski je sve začinio trojkom u posljednjoj sekundi.

29. minut Partizan je povezao sada nekolike odbrane, i poenima Kaminskog i Ponitke prekorenuo rezultat. Tajm aut Džan.

27. minut Naneli sada sa 4 vezana poena donosi prednost Partizanu.

24. minut Doužer u ovim momentima povezuje Partizan, uz pomoć Nanelija koji iz nekarakterističnih pozicija iz reketa stiže do poena.

22. minut Ponovo Partizan ima problema sa organizacijom napada. Zasada se poentira iz reketa.

Kraj prvog poluvremena

20. minut Partizan je završio dobro prvo poluvrijeme kako je igrao drugu četvrtinu, i Efes je na kraju smanjio gas. Moraće Partizan bolje u oba pravca u drugom poluvremenu

19.minut Partizan se digao malo na krilima Smailagića koji veže 5 poena, ali Tompson drži Efesa. Reagovao je Emre Džan tajm autom

17. minut Regaovao je Partizan nakon tajm auta, ali Efes je na sve imao odgovor. U Partizanu najviše djeluje da je raspoložen Kaminski koji ih drži u kakvom takvom priključku, organizacija napada se kristališe kao veliki problem u igri

15. minut Razigrao se Efes u ovim momentima, dok Partizan muku muči sa organizacijom napada, Turci iz tranzicije stižu do prelaganih poena. Novi tajm aut Obradovića.

13. minut Partizan djeluje dobro u napadu, ali u odbrani šteka sa odbranom šuta za 3 poena što šuter kao Larkin neće propustiti. Tajm aut Obradović.

11. minut Nesvakidašnja scena se desila na startu druge četvrtine, nestalo je svjetla u dvorani. Larkin razigrava svoje saigrače, dok na drugoj strani zakucava sa autoritetom, pa Anđušić pogađa veoma bitnu trojku.

Kraj 1/4

10, minut Nekoliko promašaja sa obje strane u zadnjem minutu četrvrtine i na kraju poentira Ledej iz ofanzivnog skoka. Dobro je Partizan krennuo, ali će morati bolje u odbrani i skoku.

8. minut Partizan ponovo ima probleme u odbrani, lagano ispadaju u odbrani pa ih je Vilis kaznio trojkom iz ćoška.

6. minut Ušao je i Larkin za Efes nakon tajm auta, na Vilisovu trojku Kaminski uzvraća istom mjerom. U redovima domaći raspoložen je i Rodrig Buboa.

3. minut Čvrst start mnogo grešaka i sa jedne i druge strane. Partizan uglavnom poentira sa linije za 3 poena. Efes napada iznutra.

1.minut Partizan je krenuo sa izuzentno visokom petorkom odbranio prva dva napada i poentirao preko Kaminskog i Kabokla koji su pogodili po trojku. Na drugoj strani uzvraća Vilis.

Prije meča

Za Obradovića je svaka akcija bitna kada se toliki broj mečeva izgubi na jednu loptu.

Obradovićev tim ima čemu da se nada, ukoliko zategne odbranu i bude imao veću koncentraciju u napadu, to će biti velika prilika za jedan veći skalp u gostima. Partizan je prošle sezone oba puta slavio protiv Efesa, u Beogradu je kako se žargonski kaže “prekorenuo sezonu” trojkom Džejmsa Nanelija, koji će večeras biti jedno od glavnih oružja Partizanovog napadačkog arsenala. Crno-bijeli neće moći da računaju ni večeras na povrijeđenog kapitena, Kevina Pantera, Uroša Trifunovića i Aleksu Avramovića (polomio nos protiv Cedevite).

– Situacija je uvijek ista, nema vremena da se previše pati ili raduje, ponavljam već nekoliko puta. Svakom timu prilazimo maksimalno ozbiljno i pokušavamo da se spremimo na najbolji mogući način. Naravno da je uvijek važno da gledaš sebe i da izvučeš pouke iz onoga što si radio na prethodnoj utakmici. To radimo i nećemo odustajati od toga, to je valjda najvažnije od svega, da vjeruješ sebi. Male stvari, da ako si par utakmica izgubio na način da odlučuje jedna lopta, jedan posjed, onda je jasno da svaki skok , izgbuljena lopta, zagrađivanje, dobra ili loša odluka dovodi do toga da si uspješan ili neuspješan. Na kraju krajeva takav je naš život, jedna lopta odlučuje maltene uvijek o svemu – istakao je Obradović.

I u taboru Efesa glavna tema kojom se trener bavio pred meč sa crno-bijelima bile su povrede. Naime, prethodnih dana mediji su pisali da će Larkin preskočiti meč protiv Partizana zbog povrede prsta, ali je Džan to demantovao i saopštio je da će plejmejker biti na terenu protiv crno-bijelih.

– Nije tajna da imamo probleme sa povredama u posljednje vrijeme. Naši povrijeđeni igrači Tibor Plajs i Elajdža Brajant neće moći da igraju protiv Partizana, ali će Šejn Larkin uprkos povredi sa kojom ima probleme biti sutra u timu – rekao je Džan.