VILJAREALU LIGA EVROPE De Hea tragičar, neviđena penal serija u finalu

Fudbaleri Viljareala osvojili su Evropa ligu. Nakon što je nakon 120 minuta igre rezultat bio neriješen 1:1, uslijedila je nezapamćena penal serija sa 21 uzastopnim pogotkom, ali je ipak Viljareal na kraju bio uspješniji.

Početak prvog poluvremena u potpunosti je pripalo ekipi Mančester junajteda. Imali su “crveni đavoli” dobre napade, ali nisu uspjeli da zagriju golmana Viljareala, čiji se tim uglavnom oslanjao na kontranapade.

Mnogo puta su Rašvord i Grinvud lako pretrčavali bekove “žute podmornice”, ali to je jedino što su mogli da urade. Kavani je samo par puta imao loptu u nogama i bio potpuno nemoćan.

Najljepši potez viđen je u 23. minutu kada je Baka sjajnom rabonom poslao centaršut na peterac Junajteda, ali je Pino šutirao preko gola.

I kada su svi mislili da će Mančester još jače krenuti ka golu protivnika, desio se šok.

Viljareal je došao do prednosti i to poslije prekida. Fantastično je u 29. minutu Pareho poslao centaršut iz slobodnog udarca, a Đerar Moreno pobjegao Lindelofu i zatresao mrežu nemoćnog De Hee sa ivice peterca za slavlje svih Španaca – 1:0.

Tada su svim silama krenuli napred “crveni đavoli”, imali par situacija ispred gola Viljareala, ali ništa konkretno nisu uradili. Na pauzu se otišlo istim rezultatom kao u 29. minutu, a Solskjer je morao da probudi svoj tim, koji je imao samo jedan udarac u okvir gola za 45 minuta.

Nije ni počelo, maltene, drugo poluvrijeme, a već smo vidjeli mnogo više nego u prvom dijelu. Krenuli su žustro i jedni i drugi, a prvo je Viljareal imao dobru priliku, ali Karlos Baka nije uspio da iz gužve sprovede loptu u gol.

A onda, kazna. Šo je odlično izveo korner, a poslije gužve u petercu lopta je stigla do Kavanija koji takve situacije pretvara u pogodak. Tako je bilo i ovaj put.

Stigao je Mančester do izjednačenja, a mogli su i do potpunog preokreta, ali je udarac Bruna Fernandeša samo dva minuta kasnije otišao pored gola.

Jeste Junajted imao inicijativu, ali do kraja regularnog dijela nije bilo previše velikih šansi, tako da su engleska i španska ekipa pomalo i razočarale, naročito što su se ipak golovi očekivali i to u dobroj mjeri. Ipak, poslije 90 minuta nije bilo pobjednika, pa su uslijedili produžeci.

U prvom produžetku zube je pokazao Viljareal. Imali su nekoliko izglednih prilika preko Morena i Paka Alkasera, ali nije bilo gola. Mančester je bio pomalo iznenađen agresivnom igrom španskog tima, pa su se okrenuli kontranapadima, ali se mora priznati da je brzonogi Rašford, od kojeg se mnogo očekivalo baš zbog brzine, totalno podbacio.

Ipak, sve to nije donijelo golove pa se ušlo u penal seriju u kojoj su strijelci bili izuzetno raspoloženi. Nakon 21 uspješno izvedenog penala, golman Mančestera De Hea nije bio precizan, pa je trofej završio u rukama igrača “žute podmornice”.