VIOLA SRUŠILA SAMPDORIJU Stankovićev tim pao pred sjajnim Milenkovićem

Fudbaleri Fiorentine su kao gosti savladali Sampdoriju u Đenovi sa 2:0 u meču 13. kola Serije A.

Na terenu stadiona “Luiđi Feraris” vidjeli smo trojicu Srba, Luka Jović i Nikola Milenković bili su na pobjedničkoj strani, dok je Filip Đurić zajedno sa svojim trenerom Dejanom Stankovićem razočaran napustio teren.

Gosti iz Firence poveli su već u četvrtom minutu. Poslije odlične akcije po desnoj strani i asistencije Dodoa pogodio je Đakomo Bonaventura.

Imala je Fiorentina 100 odstotnu šansu osam minuta kasnije preko Kuamea, ali je loptu na putu ka golu izblokirao štoper Ferari.

Mogao je sudija Marineli da pokaže na bijelu tačku kada je u 29. minutu Jović oboren u šesnaestercu domaćina, ali je odlučio da to ne učini nakon konsultacije sa VAR sobom.

Bila je bolja “viola” i u drugom poluvremenu, Stankovićev tim nije mogao da dođe do “daha” i konstantno trpio pritisak raspoloženih gostiju. Dobra igra Fiorentini se isplatila u 58. minutu, kada je Nikola Milenković pogodio glavom poslije centaršuta iz kornera Biragija.

Do kraja susreta rezutat se nije menjao.

Naš napadač Luka Jović zamijenjen je na poluvremenu, dok je Filip Đuričić odigrao čitav meč za poraženu ekipu, pišu sportske.net.