"Viva Las Vegas" Ferstapen dominantan i u "gradu grijeha"

Vozač Red Bula Maks Ferstapen pobijedio je u trci za Veliku nagradu Las Vegasa, pretposljednjoj u ovogodišnjem šampionatu Formule 1.

Maks Ferstapen

Vozač Red Bula Šarl Lekler, koji je krenuo sa pol pozicije, u finišu trke uspio je da dođe do druge pozicije, pa je na trećem mjestu na pobedničkom postolju završio drugi vozač Red Bula Serhio Pereza.

Pobeda “u gradu grijeha” za Ferstapena je bila 18. ove sezone, a 53. u karijeri, čime se izjednačio sa Sebastijanom Fetelom. Sada su isprednjega samo Mihael Šumaher (91) i Luis Hamilton (103).

– Viva Lav Svegas – pjevušio je Ferstapen putem timskog radija veliki hit Elvisa Prislija nakon još jednog uvjerljivog trijumfa.

Vozač Alpina Esteban Okon zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Lens Strol iz Aston Martina, a šesto mesto zauzeo je Karlos Sainc iz Ferarija.

Sedmostruki svjetski šampion iz Mercedesa Luis Hamilton bio je sedmi, a njegov timski kolega Džordž Rasel osmi, pošto je kažnjen sa pet sekundi zbog incidenta sa Ferstapenom. Vozač Aston Martina Fernando Alonso bio je deveti, a 10. mjesto zauzeo je Oskar Pjastri iz Meklarena, koji je osvojio i bod za najbrži krug trke, piše B92.

Ferstapen je odavno osigurao titulu, baš kao i Red bul, a poslednja trka u šampionatu vozi se 26. novembra za Veliku nagradu Abu Dabija.