ZA ISTORIJU Zvezda osvojila 32. titulu, četvrtu u nizu za klupski rekord

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su 32. titulu šampiona. Beograđani su trofej ovjerili pobjedom nad Vojvodinom 1:0 i tako su stekli nedostižu prednost u odnosu na Partizan.

Tim Dejana Stanković je osvojio četvrtu vezanu titulu u šampionatu Srbije i prvi put u klupskoj istoriji došao do ovog rekorda.

Zvezda je do gola došla u 13.minuti. Nakon naleta domaćih Siniša Saničanin je nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu. Iako je beogradski tim imao više loptu u posjedu i nekoliko šansi rezultat se nije mijenjao.

U nastavku oprezna igra sa obje strane. Vojvodina je ostala sa igračem manje nakon što je direktan crveni karton zaradio Đorđe Đurić nakon prekršaja nad Veljkom Nikolićem.

Ipak, Zvezda to nije iskoristila. Milan Pavkov je u 89.minuti zatresao mrežu ali je njegov gol poništen. Zatim je Vojvodina mogla da dođe do izjednačenja nakon pokušaja Momčila Mrkaića, ali u posljednji čas je intervenisao Nemanja Milunović.