ZAUSTAVLJENI U POLUFINALU Tuzlaci treći u Ligi Evrope, Semir Mujkanović najbolji strijelac

Ekipa Tom Ket iz Tuzle je u Italiji osvojila treće mjesto u Ligi Evrope u mini fudbalu.

Podsjetimo, nakon što su na državnom prvenstvu ove godine osvojili 3. mjesto u Vitezu, Tuzlaci su izborili učešće u Evropi.

Turnir je trajao od 12. do 15. septembra, a ukupno je bilo 40 ekipa iz čitave Evrope, raspoređenih u 8 grupa po 5 ekipa. Fudbaleri iz Tuzle su osvojili prvo mjesto u grupi sa tri pobjede i jednim remijem, a i u nastavku takmičenja imali su zapažene rezultate.

U osmini finala i četvrtfinalu smo bili bolji od predstavnika iz Mađarske, dok smo zaustavljeni tek u polufinalu, i to od rumunskog šampiona, gdje smo nakon 2:2 pristupili izvođenju penala. Nažalost, sreća nije bila na našoj strani – kažu u klubu.

U utakmici za treće mjesto savladali su izraelskog šampiona On gala.

– Kada uzmemo u obzir da većina zemalja ima svoju i ligu i kup u mini fudbalu, te im je taj sport u velikom usponu, onda je naš uspjeh još draži – kažu iz Tom Keta.

Za najboljeg strijelca Lige Evropa za 2019. proglašen je njihov kapiten Semir Mujkanović, koji je postigao 9 golova.