ZAVRŠIO TURNIR U BANJALUCI Četa Željka Obradovića osvojila trofej bez velikih problema (FOTO)

Košarkaši Partizana su savladali ekipu CSKA iz Moskve u finalu Internacionalnog košarkaškog turnira u Banjaluci.

Partizan CSKA

Ekipa Željka Obradovića je slavila 74:54 i tako osvojila turnir koji se obilježavao u čast Igokee koja je slavila 50. godišnjicu postojanja.

Najefikasniji u ekipi Partizana su bili Alen Smailagić i Pj Doužer sa 13 poena, a Frenk Kaminski je dodao 11 poena, dok je Ver bio najbolji u CSKA sa 21.

Crno-bijeli su poslije tvrdog prvog poluvremena zaigrali bolje što Moskovljani nisu mogli ispratiti.

Kaminski
Smailagić polaže loptu
Navijači Partizana

Partizan se rastrčao, na šta ekipa Emila Rajkovića nije imala odgovor, što je Beograđane odvelo na dvocifreni plus i u mirnu završnicu.

Željko Obradović je večeras, osim Tristana Vukčevića, dao priliku svim igračima da zaigraju i nametnu mu se pred takmičarksu sezonu.

Dodjela pehara

Partizanu je glavni cilj u ovim utakmicama bio da vidi šta ne valja i šta treba da popravi do takmičarskih izazova.

Crno-bijelima će sigurno ovaj trofej značiti na polju samopouzdanja jer ekipa iz Beograda i ove godine ima najveće ambicije, a to su odbrana Jadranskog trona i trofeji u domaćem prvenstvu i kupu, a u Evroligi je cilj otići što dalje.

KK PARTIZAN

Partizan će narednu prijateljsku utakmicu odigrati 13. septembra na Tašmajdanu u Beogradu.