ZENIT UDARIO U ZID Zvezda očitala lekciju Rusima

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz poraza u Evroligi. Beograđani su odigrali sjajan meč protiv Zenita i slavili na gostovanju 69:58 i došli su do pete pobjede u elitnom takmičenju.

Tim Dejana Radonjića je odigrao još jedan prepoznatljiv meč u odbrani, gdje je odlično zatvorio sve prilaze svom košu. Iako su imali loš šut za tri poena i dosta izgubljenih lopti Beograđani su uspjeli da meč u potpunosti kontrolišu a Kalinić je zabilježio 100. nastup.

Zvezda je odlično otvorila meč u Rusiji. Beograđani su igrali mirno, tražili najbolje pozicije iz reketa gdje je iznenađenje bio povratak Luke Mitrovića na poziciju četiri.

Zvezda je povela 10:3, a zatim je nastavila u istom ritmu na prilika Ognjena Kuzmića koji je bio raspoložen poenterski. Beograđani su u potpunosti kontrolisali ritam meča, a na startu posljednje četvrtine imali su i maksimalnih plus 21 poen.

Nikola Ivanović je inače preskočio ovaj meč zbog povrede zgloba, dok je prve minute u zvaničnim mečevima zabilježio Aron Vajt.

Nejt Volters je imao 14 poena, dok su Nikola Kalinić i Ognjen Kuzmić dali po 11 poena. Miki je za Zenit ubacio 16 poena.

U odigranim mečevima Uniks –Olimpijakos 84:87, Anadolu Efes –Barselona 93:95 nakon produžetaka.