Zvezda je ponovo šampion Srbije: Olajinka i Šerif ovjerili 35. titulu prvaka

Crvena zvezda je šampion Srbije sedmi put u nizu! Četiri kola prije kraja Superlige, tim Vladana Milojevića je pobjedio TSC iz Bačke Topole 2:1 (0:0) i stekao nedostižnih 14 bodova, dovoljnih za 35. titulu u klupskoj istoriji.

U pravoj provali oblaka iznad stadiona “Rajko Mitić” i kiši koja je padala svih 90 minuta utakmice, Zvezdin 27. prvenstveni trijumf potpisao je afričkim tandem Piter Olajinka  Šerif Ndiaje. Prvi je pogodio u 55, a centarfor iz Senegala 15 minuta prije kraja za pobjedu, odnosno ovjeru šampionskog slavlja.

Između njih je za goste pogodio Ivan Milosavljević, ali ni njegov pogodak nije bio dovoljan da izbjegnu poraz, isto kao blistava partija golmana Veljka Ilića. Momak koji je na radaru baš Zvezde u najboljem svjetlu se predstavio pred čelnicima crveno-bijelih blistajući sa šest odbrana.

Ipak, nedovoljno da pokvari slavlje Crvene zvezde i nastavak dominacije srpskim fudbalom, iako je na polusezoni imala minus u odnosu na Partizan. Dolazak Milojevića je promijenio gornji deo tabele, poslije čega se “Supermen” okitio svojom trećom titulom, prenosi Sportal.

Preostalo mu je još da kompletira svoju prvu duplu krunu, ako pobjedi Vojvodinu u finalu Kupa Srbije 21. maja u Loznici.

Od prvog zvižduka bilo je jasno da će igrači dva tima imati težak posao u pravom kišovitom pljusku, kao da se nebo otvorilo iznad Marakane. Teren jeste bio u odličnom stanju, ali je kiša toliko padala da se skoro ništa nije vidjelo preko desetak metara.

Kao da su ti uslovi pogodovali mladom reprezentativcu Srbije i čuvaru mreže TSC-a Iliću, koji je branio sve što je mogao u prvom poluvremenu. Izlazili su ispred njega Osman Bukari, Šerif Ndiajae, Piter Olajinka i ostali, ali je bio nesavladiv.

Izlazio je kao pobjednik u zicer situacijama sa Zvezdinim afričkim napadačima, ali se na njima nije zaustavio. Najbliži golu domaćin je bio kada je In-Bom Hvang odapeo projektil sa 20-ak metara, a Ilić vrhovima prstiju od prečke bravurozno sačuvao “nulu”.

Praktično ništa nismo vidjeli od njegovih saigrača, osim jedne kontre u samom uvodu meča, pa je bilo jasno da ni fenomenalni Ilić neće dugo izdržati.

I nije uspio svega 10 minuta nastavka. Još jednom je odbranio pokušaj Hvanga, poslao loptu u korner, a upravo poslije izvođenja iz ugla je poklekao. Korejac je centrirao, a Olajinka najviši u skoku zakucao loptu uz pomoć prečke, iako je Ilić i to uspio da pipne.

Ne i da spriječi da se lopta zakoprca u mreži – 1:0.

Ipak, kratko je trajala radost domaćina. Svega par minuta kasnije sjevnula je akcija po levoj strani preko Aleksandra Ćirkovića, uputio je oštru loptu po petercu, Omri Glazer ostao neodlučan i loše procijenio “zaplivajući”, što je kaznio Milosavljević na drugoj stativi ugurajući je preko linije.

I to iz prvog šuta u okvir gola Zvezde!

U posljednjih pola sata gledali smo inicijativu domaćih, Milojević je poslao na teren ofanzivnije Mirka Ivanića i Ognjena Mimovića umjesto Marka Stamenića i Gelora Kange i to mu se isplatilo.

Upravo je Mimović pokrenuo akciju kod pobjedonosnog gola. Odlično se ubacio iz drugog plana, centrirao tačno na volej Milana Rodića, ali je Goran Antonić uspio da spriječi njegov gol uz pomoć stative, čak i odbitak, ali ne i da zaustavi Ndiajea koji se prikrao i ubacio otpadak u mrežu.

Ostalo je još samo 15-ak minuta do kraja, ali je već tada bilo jasno da TSC nema snage da se vrati. Do kraja meča je Ilić uspio da odbrani i udarac rezerviste Aleksandra Kataija i možda time kupio mjesto najboljeg aktera ovog meča.

Iz Zvezdinog ugla ne toliko bitno jer se piše rezultat i krajnji skor, a to je da sedma titula u nizu.