TEŠKO DO POBJEDE Zvezda jedva protiv Mačve

Fudbaleri Crvene zvezde su jedva došli do pobjede protiv Mačve 2:1 i sačuvali su prednost u prvenstvu Srbije.

FOTO FK CRVENA ZVEZDA

Gosti su iznenadili domaće u prvom dijelu. Šapčani su izdržali nalete Beograđana pa su opasno zaprijetili iz kontre. Sjajnu akciju krunisao je Gigić poslije prodora Milosavljevića.

Mačva je čuvala prednost sve do 37. minuta kada je izjednačio Boaći nakon asistencije Čaušića. Zvezda je imala nekoliko sjajnih šansi ali nije uspjevala da pronađe put do gola.

U nastavku ista slika. Zaprijetio je prvo Ben u 47. minutu. Zatim je golman Pulišić sjajno zaustavio udarac Boaćija na gol liniji. Golman Mačve se istakao opet u 68.minuti kada je izbacio loptu u korner nakon pokušaja Bena.

Nakon sumnjive pozicije Pulišić je oborio Boaćija a sudija Široki je pokazao na penal. Siguran izvođač bio je Ben. Nakon toga rezultat se nije mijenjao, pa je lider prvestva sačuao sedam bodova viška u odnosu na Radnički .