ZVEZDA LAGANO DO FINALA Crveno-bijeli "pregazili" Čačak 94 i čekaju protivnika u borbi za trofej

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Borac 94 i tim trijumfom su obezbijedili finale Kupa Radivoja Koraća.

Crveno-bijeli su bili bolji rezultatom 87:52 (15:15. 20:8, 29:14,23:15).

Crvena zvezda je nakon malo manjih muka u prvoj četvrtini, dodala gas u drugoj dionici odvojila se na dvocifren plus i taj rezultat je održavala do kraja.

Četa Janisa Sferopulosa je izuzetno loše startovala, mučila se u organizaciji napada i konstanto bila u zaostatku za debitanom na Kupu Radivoja Koraća. Sve se promijenilo ulaskom Miloša Teodosića koji se nakon sitne povrede vratio na teren. Odmah pri ulasku na teren je ubacio trojku i podijelio 3 asistencije koje su vratile crveno-bijele u igru.

U drugoj dionici je dominirao Luka Mitrović koji je ubacio osam poena i uz pomoć Jaga Dos Santosa odveo svoj tim do dvocifrene prednosti na poluvremenu 35:23. Čačani su u ovoj četvrtni na svojoj koži osjetili šta znači evroligaška ekipa.

U drugom poluvremenu Crvena zvezda je potpuno razmnotirala Čačak 94. Raspucali su se Zvezdini šuteri, prije svega Nemanja Nedović koji je trasirao put svom timu ka finalu.

Posljednja dionica je bila šansa grčkom stručnjaku da odmori svoje pulene za sutrašnji finalni meč.

Najefikasniji u Zvezdinom timu su bili Luka Mitrović sa 15 poena i Dalibor Ilić sa 13 poena, dok je kod Borca bolji od ostalih bio Stefan Lakić sa 11 poena.

Crveno-bijeli će u finalu čekati boljeg iz duela Partizan-Vojvodina koji je na programu od 21.