ZVEZDA LOŠA U ŠPANIJI Baskonija slavila sa 20 poena razlike

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Baskonije rezultatom 87:67 (21:16, 27:11, 18:21, 21:19) u utakmici 26. kola Evrolige.

Loše je počelo po crveno-bele. Šetali su se domaći košarkaši na polovini Crvene zvezde i mnogo bolje započeli duel, a u jednom trenutku vodili su sa 15:3.

Kako su stvari izgledale tokom uvodnih sedam minuta, rezultat je bio odličan posle prvog dijela – 21:16. Loše je djelovala Zvezdina odbrana, a naročito uz činjenicu da su olako puštali oba centra Baskonije da se šetaju po njihovom dijelu terena. Veoma teško su dolazili do poena, ali su preko Lojda uspeli da se trgnu iz rezultatskog minusa.

Ipak, druga četvrtina bila je možda i najlošija dionica Crvene zvezde ove godine. Samim tim što je Baskonija imala plus 21 na poluvremenu, kao i činjenicom da Zvezdin napad je počeo da liči na odbranu koja je bila, najblaže rečeno, veoma loša.

Od starta su silovito krenuli Španci na koš Zvezde, Dejan Radonjić nikako nije mogao da pronađe „žicu“ svojim košarkašima i da ih probudi. Lojd je ponovo bio najjača karika Crvene zvezde, ali je bio jedini koji je nešto radio na parketu. Sa druge strane Fal je imao 13 poena i pet skokova, a svojim koševima i kretanjima izluživao je trenera Zvezde koji je često odmahivao rukama. Baskonija je imala gotovo duplo više skokova od Zvezde (22-12), crveno-bijeli po šest asistencija i izgubljenih lopti. Domaćin je na kraju prvog poluvremena imao 15 završnih dodavanja i pet prodatih lopti. Baskonija je ispalila čak 29 lopti za dva poena i pogodila 19 i logično je da je razlika bila velika – 48:27.

Najbolju četvrtinu Zvezda je odigrala odmah poslije najlošije. Po povratku sa 10-minutne pauze izabranici Dejana Radonjića djelovali su spremno da naprave čudo na parketu u Španiji, ali im nije toliko polazilo za rukom. Iako su započeli sa dvije brze trojke Davidovca, Baskonija je u istom ritmu odgovorila i spustila crveno-bijele na zemlju. Morali su mnogo da rade košarkaši srpskog predstavnika, ali je odbrana i dalje bila veoma loša. Djelovalo je u finišu treće četvrtine da Zvezda može da još više smanji zaostatak, ali je u poslednjih deset minuta ušla sa velikim minusom od 18 poena – 66:48.

Do kraja meča Zvezda je napadala, trudila se da nekako stigne do daha, čak je bila i najbliža rezultatskom priključku bila sredinom posljednje četvrtine kada je rezultat glasio 71:58, ali su Španci od tog momenta bili neumoljivi i nisu dozvolili izabranicima Dejana Radonjića da dolaze lako do poena, a razlika nije išla ispod 15 poena, da bi na kraju Baskonija ubjedljivo pobijedila ovogodišnjeg osvajača Kupa Radivoja Koraća rezultatom 87:67.

Najbolji pojedinac na meču svakako je bio Fal, koji je ujedno bio i najefikasniji strelac utakmice sa 20 poena, što predstavlja njegov rekord sezone, a uz to je imao šest skokova. Gijedraitis ga je pratio sa 14, Luka Vildoza takođe je imao 14 poena, uz pet asistencija, dok je Akile Polonara ubacio 12 poena.

U ekipi Crvene zvezde najefikasniji bio je Džordan Lojd sa 14 poena, pet skokova i tri asistencije, a drugi i jedini dvocifreni u redovima crveno-belih bio je Volden sa 10 poena i sa po jednim skokom i asistencijom.