Zvezda ostala bez šansi u Evrokupu

Košarkaši Crvene zvezde ostali su bez šansi da se plasiraju u narednu rundu Evrokupa, nakon što su u posljednjoj četvrtini prokockali prednost protiv Limoža.

FOTO KK CRVENA ZVEZDA/PROMO

Beograđani su napravili seriju grešaka u finišu, kad su od prednosti 71:64  dopustili rivalu da napravi seriju 8:0 i dođe do pobjede 72:71. U finišu je prvo Faje napravio grešku kad je imao slobodan put ka košu, da bi Perperoglu u finišu promašio šut za pobjedu.

Zvezda je odigrala veoma loše prvo poluvrijeme, bez ideje u napadu, a na ruku Beograđanima je išla i igra francuskog tima. Nije Limož uspijevao da to kazni, pa je na odmor otišao samo sa plus 5.

Zvezda je odigrala puno bolje u trećoj četvrtini. Beograđani su popravili igru u odbrani, uspijevali su da povežu nekoliko dobrih napada, pa su došli do dvocifrene prednosti. Dvije trojke je vezao Beron i onda je beogradski tim napravio seriju 12:0, pa je od 40:43 došao do 52:43. Zvezda je imala i plus 13 na početku posljednje četvrtine ali je sve prosula na kraju svojim greškama i lošim odlukama.

U pobjedničkom timu Majls i Butsel su imali po 13 poena, dok je kod Zvezde Džo Regland imao 15. Bili Beron je dodao 12, a Ognjen Dobrić 10 poena.

U posljednjem kolu, u meču bez značaja, beogradski tim će da ugosti Unikahu.