ZVEZDA PREŽIVJELA KRKU Beograđani nadoknadili minus 18 nakon isključenja Radonjića

Crvena zvezda je nakon drame slavila u Novom Mestu 71:70 u meču koji su obilježile pomalo nevjerovatne sudijske odluke.

Beograđani su se vratili iz rezultatskog minusa od 18 poena u posljednjih osam minuta a svojim odlukama sudije su nervirale košarkaše obje ekipe.

Krka je odigrala odličan meč u svojoj dvorani sve do 32.minuta. Ekipa iz Novog Mesta je bila odlična u šutu posebno za tri poena,a u odbrani su potpunosti zaustavili Beograđane.

Zvezda je imala velikih broj izgubljenih lopti, te je katastrofalno i prečesto šutirala za tri poena iako je bilo jasno da nisu raspoloženi u tom segmentu.

Krka je od 17:21 u drugoj četvrtini došla do 35:25. Sjajan šut i kontrola ritma donijeli su slovenačkom timu i maksimalnih plus 18, u trećoj te posljednjoj četvrtini (60:42). Zvezda je uspjela da priđe na 60:47, ali je tad sviran faul u napadu za Dejana Davidovca.

Gosti su smatrali da treba da se priznaju poeni, međutim umjesto toga dva tehnička faula (isključenje) je zaradio trener Dejan Radonjić.

U tim trenucima Zvezda je napravila seriju 21:2 sa niskom petorkom, a Krka je išla iz greške u grešku. Beograđani su prešli u vođstvo 63:62.

Onda je uslijedila nova drama. “Crveno –bijeli” su poveli 66:64 i imali napad koji nije realizovao Kalinić, a onda je na drugoj strani Gibs pogodio za tri i zaradio dodatno bacanje za 68:66. Zvezda je izborila prekršaj a Kalinić je bo polovičan. Gosti su dobro odigrali odbranu u narednom napadu ali je Krka uhvatila loptu pa je Gibs sa slobodnih bacanja donio 70:67.

Kalinić je zatim pogodio za tri poena, a domaći tim je imao napad za pobjedu. Gibs je međutim otišao sa loptom van terena a trener Damjanović dobio tehničku iz koje je Zvezda došla do pobjede.

Dejan Davidovac je ubacio 19 poena, dok je Nikola Kalinić dodao 15. Na drugoj strani Rok Stipčević je imao 16 poena.

Zvezda je na ovom meču bila oslabljena neigranjem Erona Vajta, Ognjena Dobrića i Ognjena Kuzmića. Takođe tokom meča je nezgodno doskočio i Marko Simović koji je napustio igru.