Zvezda rutinski do 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona: Ben i Radonjić pokorili Marijampolj

Crvena zvezda je rutinskom igrom i sigurnom pobjedom protiv Suduve od 2:0 u gostima ovjerila plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, gdje će da se sastane sa slovačkim Spartakom iz Trnave.

Nemanja Radonjić

Već u 8. minutu El Fardu Ben je odličnim udarcem sa više od 20 metara pogodio lijevi ugao protivničkog gola, a lopta se od stative odbila u mrežu.

Drugi pogodak za beogradski tim postigao je Nemanja Radonjić u 38. minutu, poslavši loptu pored nemoćnog golmana Ivana Karduma takođe u lijevi ugao, a prethodno je Nenad Krstičić sjajno oduzeo loptu na sredini terena i uposlio mladog 22-godišnjeg krilnog fudbalera.

Radonjiću je ovo bio treći pogodak u duelima sa Litvancima, a dva je postigao u trijumfu od 3:0 u prvoj utakmici u Beogradu.

Tako su izabranici trenera Vladana Milojevića i šesti uzastopni takmičarski meč završili bez primljenog gola.

Rezultati današnjih utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona: HJK BATE 1:2 (prvi meč 0:0), Midtjiland – Astana 0:0 (1:2), Karabag – Kukeši 3:0 (0:0), Malme – Kluž 1:1 (1:0), Suduva – Crvena zvezda 0:2 (0:3), Bazel – PAOK 0:3 (1:2), MOL Vidi – Ludogorec 1:0 (0:0),  Šturm – Ajaks 1:3 (0:2), Rozenborg – Seltik 0:0 (1:3).