Zvezda se pobjedom oprostila od Evrokupa

Crvena zvezda se pobjedom oprostila od takmičenja u Evrokupu. Beograđani su savladali Unikahu 105:89 u šestom kolu TOP 16 faze.

FOTO A. DIMITRIJEVIC/RAS SRBIJA

Unikaha je na startu stekla prednost sjajnim šutem za tri poena. Zvezda je nešto lošije branila upravo tu liniju, što su gosti kaznili. Španci su nakon deset minuta imali samo plus 1 (27:26), a pogodili su pet od sedam pokušaja za tri poena. Beograđani su uspjeli da drže priključak uprkos sjajnom šutu gostiju.

U drugoj četvrtini Zvezda je bila ta koja je u potpunosti diktirala ritam. Domaći tim je uspio da popravi igru u odbrani, te da tranzicijom i pametnom igrom u napadu kazni brojne greške Unikahe. Beograđani su dobili ovaj period sa 31:14.

Slična situacija je viđena i u trećoj četvrtini. Crvena zvezda je došla do maksimalnih plus 19(64:45).

Unikaha se nije predavala i španski tim se uspio približiti na minus 7 i imao dva šuta za tri poena da dodatno zakomplikuje utakmicu. Ipak, trojkom Reglanda domaći tim je opet stigao do dvocifrene prednosti na pet minuta prije kraja čime su riješene sve dileme.

Najefikasniji u Zvezdi su bili  Džo Regland sa 17, te Dejan Davidovac sa 16 poena, a još četiri igrača su imala dvocifren učinak, dok je kod Unikahe Kajl Viltjer imao 18 poena.