ZVEZDA SLAVILA U KOPRU Sjajni Lazić i Davidovac donijeli trijumf

Crvena zvezda je došla do sedme pobjede u posljednjem meču 12. kola ABA lige. Beograđani su savladali Kopar Primorsku 90:78, ali će trener Dragan Šakota imati puno zamjerki na igru u pojedinim periodima igre. “Crveno-bijeli” su opet imali previše izgubljenih lopti, bili loši u odbrani posebno u igri dva na dva, dok su se izvukli sjajnim šutem za tri poena posebno Branka Lazića i Dejana Davidovca. U timu gostiju nije bilo Džejmsa Gista zbog povrede, te Mohameda Fajea i Derika Brauna a debi je protiv bivšeg kluba zabilježio Marko jagodić Kuridža.

FOTO KK PRIMORSKA

Čudan meč sa puno grešaka i preokreta su odigrali Kopar Primorska i Crvena zvezda. U prvoj četvrtini domaći tim je dobrom igrom dva na dva i šutem za tri poena došao do šest poena prednosti (26:20), da bi nakon trojke došli i do plus sedam na startu drugog dijela (29:22).

Beograđani su zatim uspjeli da podignu nivo u odbrani, a desetkovana ekipa Primorske nije imala rješenje za Branka Lazića, pa su gosti prešli u vođstvo. Imali su „crveno-bijeli“ i plus 14 (57:43) na startu treće četvrtine.

Međutim, domaći tim iako značajno oslabljen odlaskom tri glavna igrača i trenera Golemca, te povredom plejmejkera Žan Mark Šiška se nije predavao. Uspjeli su da još jednom priđu na samo minus 3(63:66). Zvezda je jedva odbila ovaj napad poenima Majkla Odža i Čarlsa Dženkinsa i tu je do izražaja došao širi igrački kadar.

U nastavku su se gosti uozbiljili u odbrani, a gdje je stao Branko Lazić u šutu za tri poena nastavio je Dejan Davidovac pa je Zvezda sjajnim šutem za tri poena došla do plus 15 (81:66), čime je pobjednik bio riješen.

Dejan Davidovac je imao 21 poen (5 od 10) , dok je Branko Lazić dodao 18(5 od 6 za tri). Kod Primorske Ivan Marinković je ubacio 17 poena. Beograđani idu sad na gostovanje Zenitu u Evroligi, pa slijedi derbi protiv budućnosti u Podgorici.