Zvezda "stotkom" najavila plej-of

Košarkaši Crvene zvezde napravili su sjajan uvod za polufinale plej-ofa ABA lige. Beograđani su u posljednjem kolu ligaškog dijela ubjedljivo savladali Megu 100:76 i tako ovaj dio sezone završili sa samo jednim porazom i to na gostovanju od Cedevite.

FOTO ABA LIGA/KK CRVENA ZVEZDA

Mega se držala samo u prvoj četvrtini, a već u drugom periodu Zvezda je odigrala puno bolje. Sjajna odbrana uz dobar šut za tri poena donijeli su domaćem timu prednost.

U nastavku Zvezda nije spuštala ritam, pa je nekoliko puta imala preko 20 poena viška. Mega je uspjela da smanji zaostatak na 14 poena (43:57), ali to je bilo sve od tima Dejana Milojevića. Beograđani su dodali ritam opet otišli na plus 20 i onda sigurno priveli meč kraju.

Zvezda je odlično šutirala za tri poena (11 od 24), a bili su dobri i u šutu za dva poena.

Foto ABA liga /KK Crvena zvezda

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Majkl Odžo i Boriša Simanić sa po 14 poena, a svi igrači su se upisali u strijelce. Kod Mege Nikola Mišković je imao 15, a Edin Atić poen manje.

U polufinalu ABA lige sastaće se Crvena zvezda Partizan i Cedevita – Budućnost. Plasman u finale obezbjediće ekipa koja prva dođe do dvije pobjede.