Zvezda u finalu ABA lige: Crveno-bijeli slavili protiv Cedevita Olimpije, slijedi borba za trofej sa Partizanom (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde su obezbijedili učešće u finalu ABA lige.

Beograđani su u majstorici na svom parketu savladali Cedevita Olimpiju rezultatom 88:78 i tako polufinalnu seriju dobili sa 2:1 te zakazali borbu za trofej protiv najvećeg rivala Partizana.

Tokom cijelog meča ekipe su se smjenjivale u serijama, a domaći igrači su bili uspješniji.

U drugom periodu imali su 19, a u trećem 20 poena viška.

Uspjevali su gosti da se vrate u život nekoliko puta, međutim, nisu imali dovoljno snage da ozbiljno ugroze prednost crveno-bijelih.

Na četiri i po minuta do kraja meča došlo je do kratkotrajnog prekida susreta kada je gostujući igrač Melvin Edžam ušao u verbalni sukob sa navijačima Zvezde.

Letjeli su i predmeti na parket, ali se sve brzo smirilio i meč je nastavljen, te priveden kraju.

U pretposljednjem minutu susreta došlo je i do sukoba Nikole Kalinića sa jedne i Ede Murića sa druge strane.

Epilog svega bile su tehničke greške za oba igrača, a gostujućem igraču to je bila druga, isključujuća.

I Kalinić je isključen u samom finišu jer je dobio drugu nesportsku poslije sukoba sa Edžamom.

Upravo je Kalninić nio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 15, Nikola Ivanović je ubacio 11, a po 10 poena su dodali Ognjen Dobrić i Ognjen Kuzmić pkoji je stigao do dabl dabl učinka jer je imao i 10skokova.

Na drugoj strani Jogi Ferel je postigao 25, a Zoran Dragić 21 poen.

Pobjednik ABA lige biće tim koji prvi dođe do tri pobjede u finalnoj seriji, a Crvena zvezda brani titulu od prošle sezone.

Partizan je posljednji put bio šampion u sezoni 2012/13 kada se završni turnir igrao u Laktašima.

Prvi finalni meč igra se u petak od 20 časova.