Zvijezda 09 gotovo osigurala opstanak i pomogla Krupi

Zvijezda 09 je gotovo osigurala opstanak u Premijer ligi BIH nakon što je na gostovanju savladala Tuzla Siti sa 3:1. Uz to ekipa iz etno sela Stanišić je ostavila šanse Krupi da se do kraja prvenstva bori za mjesto u elitnom rangu. Sjajnu partiju u Tuzli pružili su Blagojević i Govedarica koji su kreirali uspjeh.

FOTO R.JOKIC/RAS SRBIJA

Zvijezda 09 je povela u 14. minuti. Blagojević je odlično proigrao Miljana Govedaricu koji je lob udarcem zatresao mrežu Felzića. Tuzla je izjednačila u 25. minuti. Nakon centaršuta najbolji u skoku je bio Vojo Ubiparip koji je glavom postigao gol.

Gosti su zatim za samo dvije minute došli do velike prednosti. Prvo je u 35. minuti ubacio Stjepanović, a Huseinbašić je volej udarcem doveo svoj tim u vođstvo. Domaći su zatim krenuli sa centra, a Blagojević je presjekao njihov napad. Uposlio je Govedaricu koji je iskosa bio precizan za 3:1.

Do kraja poluvremena su prijetili Kojić i Murga, dok je na drugoj strani Fejzić odbranio udarac Huseinbašića.

foto FK Zvijezda promo

Na početku drugog dijela domaći tim je dva puta opasno zaprijetio. Pokušao je Mehmedagić glavom a zatim je i Murga poslao loptu visoko preko gola.

Na ovom meču odlični Miljan Govedarica je mogao do gola i u 58.minuti. Izašao je sam pred golmana domaćih i poslao je loptu pored gola.

Miloš Stojčev je zatim pokušao udarcem iz daljine, ali nije bio precizan, pa nije bilo promjene rezultata.