ZVIŽDUCI ZA BOGDANOVIĆA Najbolji srpski košarkaš TRAGIČAR u porazu Sakramenta od Minesote!

Poslije dva produžetka Sakramento Kingsi su izgubili od Minesote sa 104:105 (92:92) kod kuće, a tragičar je, nažalost bio Bogdan Bogdanović koji je promašio otvorenu trojku za pobjedu. Priliku da ispravi njegovu grešku imao je Badi Hild, koji je takođe bio neprecizan.

Timbervulvsi su igrali bez najboljeg igrača Karl-Entonija Taunsa, bili su u seriji od 11 uzastopnih poraza, ali su nakon dva produžetka ipak uspjeli da slave protiv “kraljeva”.

Bogdan je u prvom produžetku promašio trojku za trijumf, a ni u drugom nije popravio utisak jer je bio neprecizan sa linije penala. Istina, on je duel završio sa 19 poena, ali publici se nije svidjelo što je nije uspeo da im donese radost za Božić, pa se mogao čuti i poneki zvižduk. Na kraju statistika je glasila 19 poena (5-12 za dva, 3-16 za tri), sedam skokova, dvije asistencije, tri rampe i jednu krađu za 43 minuta.

Nemanja Bjelica je igrao nešto iznad 16 minuta, postigao je sedam poena uz šut iz igre 6-2, trojke 2-1, a tome je dodao četiri skoka i blokadu.

Boban Marjanović nije imao minutažu u trijumfu Dalasa protiv San Antonija (102:98), kao ni Marko Gudurić u gostujućoj pobjedi Memfisa protiv Oklahome 110:97.