3 od 3 za Srbiju: Ćaćić i Kecmanović dotukli Špance u dublu (FOTO)

Kakav dan za Srbiju u Dejvis kupu! Srpska selekcija dobila je sva tri okršaja protiv Španije i tako nanijela domaćinima žestok poraz u Valensiji, pošto su poslije Novaka Đokovića i Lasla Đerea slavili i Miša Kecmanović i Nikola Ćaćić u dublu.

Oni su poslije epskog drugog seta u kojem se tajbrejk igrao do 15 osvojenih poena uspjeli da dođu do treće pobjede za našu zemlju protiv Marsela Granoljersa i Alehandra Davidovič-Fokine. Podsjetimo, Srbija se već poslije pobjede Đokovića plasirala na završni turnir.

Mada ovaj meč nije imao rezultatski značaj, naši teniseri odigrali su kao da im je svaki poen od krucijalnog značaja. Miša i Nikola igrali su brzo, atraktivno i zabavili su publiku koja je navijala za domaće nade.

U prvom setu im je bio dovoljan jedan brejk napravljen u sedmom gemu, kada su Ćaćić i Miša stigli do 15:40, dok je drugi bio zanimljiviji.

Brejkova nije bilo u 12 gemova, a onda je uslijedio sjajan tajbrejk. Igralo se do 15 osvojenih poena. Za to vreme su šest set lopti propustili domaći, dok su Miša i Nikola iskoristili četvrtu meč loptu za 3:0 u meču Srbija – Španija.

Srbija će se tako krajem novembra nadmetati na završnom turniru u Malagi, navodi Telegraf.