Košarka

"Oni igraju izvanrednu košarku" Prve riječi Željka Obradovića nakon poraza Partizana

Košarkaši Partizana ubjedljivo su poraženi od Panatinaikosa 91:69 u meču 13. kola Evrolige, koji je obilježilo dobro prvo poluvrijeme i katastrofalna 3/4 u kojoj su domaći napravili seriju 25:0.

Željko Obradović
FOTO: PETE ANDREOU/EPA

Poslije meča, trener Partizana Željko Obradović je iznio svoje utiske.

– Panatinaikos je igrao sjajno. Oni imaju sjajan tim i oni igraju izvanrednu košarku, prenosi Telegraf.

– Odigrali smo dva različita poluvremena. Prvo je bilo dobro, na žalost, drugo poluvrijeme je bilo jako loše. Panatinaikos je odigrao odlično, imaju odličan tim i želim im sve najbolje.

Uslijedila su pitanja novinara, a jedno se odnosilo na 3/4 i razlog tako loše igre.

Pročitajte još

– Atmosfera je bila jako dobra. Za svakoga ko voli košarku, bila je nešto posebno. Vjerujem da u prvoj četvrtini nismo pogodili niti jednu trojku. Šta je razlog, neki šutevi su bili dobri, neki jako loši. Problem je sigurno nešto što u tom momentu… ne znam šta je pravi razlog. Iskreno.

– Isti ljudi, prvo poluvrijeme i 3/4 u kojoj smo ubacili 6 poena. Kako objasniti.

Šta dalje?

– Ne znam. Ne znam – ponovio je i nastavio:

– Do sada, kako sam vjerovao i radio, bio je samo teren. To je bilo rešenje. Sada, u ovom rasporedu, jako je teško, jer nemamo vremena i uvijek zavisi od motivacije i želje da se igra. Ako moje iskustvo pomaže, to je glavna stvar. Ako imaš karakter i želiš da se boriš, čak i ako igraš loše –  zakčljučio je Obradović.

Da podsjetimo, sledeći meč partizan igra sledećeg četvrtka, kada dočekuje Bajern iz Minhena.