Viola ni nakon 13 kola nema pobjedu u Seriji A i nalazi se u opasnoj zoni, pa je nezadovoljstvo navijača veliko.
Edin Džeko je smirio situaciju i poručio navijačima preko megafona da ekipi treba podrška, što je na kraju donijelo aplauz i obećanje da će ih pratiti u nastavku borbe.
🚨 📢 After the defeat against Atalanta, Edin Dzeko faced Fiorentina fans. Although he didnt play he took a megaphone and spoke to them asking for their support . Also, Dzekos contract would automatically extend if he plays one more match Fiorentina want to avoid this. The team… pic.twitter.com/SKOAL7mkiJ
— Goal Gossip (@Goal_Gossip1) November 30, 2025
Ipak, zbog ulaska u prostor predviđen za navijače, prijetila mu je suspenzija i kazna od 20.000 evra, jer pravila Serije A zabranjuju igračima takav kontakt.
Nakon istrage, Fudbalski savez Italije je donio odluku da kazne neće biti.
Delegat je u izvještaju naveo kako situacija nije bila sporna, da nije bilo agresije niti ugrožene sigurnosti, pa je Džeko prošao samo sa zvaničnom opomenom, piše Avaz.
On će tako imati pravo nastupa u narednom meču protiv Sasuola, za koji igra Tarik Muharemović.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.