Sport klub je u ponedjeljak plasirao informaciju da je FSS stopirao crno-bijele na putu ka UEFA licenci, ali su iz Humske danas umirili navijače tvrdnjama da je ispunjenje nedostataka u dokumentaciji samo stvar formalnosti i da nema bojazni da će klub ostati bez evropskih kvalifikacija predstojećeg ljeta.
Sada je isti izvor naveo da su u identičnom problemu kao vicešampion Srbije još dva superligaša – Železničar i OFK Beograd.
Pomenuti izvor navodi da su odluke takođe donijete u prvom stepenu, uz mogućnost žalbe Komisiji u postupku licenciranja FSS.
Romantičari ni prethodne sezone nisu dobili evropsku licencu, budući da je klub tada bio pod blokadom. Zbog toga je tim sa Karaburme ostao bez kvalifikacija za Ligu konferencija, a ove sezone su daleko od pozicije koja vodi na međunarodnu scenu.
Mnogo bolje po tom pitanju stoji Železničar, koji je trenutno na dobrom putu da obezbijedi četvrto mjesto i plasman u kvalifikacije za treće po jačini evropsko takmičenje. Ipak, navodi se da Pančevci zbog neispunjavanja jednog od pet kriterijuma nisu još obezbijedili licencu.
Partizan, Železničar i OFK Beograd, u slučaju žalbi, imaće priliku da koriguju nedostatke i tokom maja ponovo pošalju zahtjeve nadležnoj komisiji u sistemu Fudbalskog saveza Srbije.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.