Alegri nije ostao nijem: Evo šta je poručio trener Juventusa za rasističke uvrede na račun Vlahovića (VIDEO)

Trener Juventusa Masimilijano Alegri prokomentarisao je rasističke uvrede koje su navijači Atalante uputili srpskom napadaču Dušanu Vlahoviću i jasno poručio da se sa tim mora prestati.

Dušan Vlahović i Masimilijano Alegri

Vlahović se ponovo našao na meti rasističkih uvreda italijanske publike. U derbi meču Juventusa protiv Atalante u Bergamu, protivnički navijači su vrIJeđali Srbina otkako je u 65. minutu ušao na teren, navodi Sportal.

Odgovorio im je na najbolji način – pogotkom u 90+8. minutu kojim je stavio tačku na meč – 2:0. Uz prst na nosu je Vlahović proslavljao gol, vidno bJesan zbog pretrpljenih uvreda. Poslao je jasnu poruku domaćim pristalicama da ućute, a čak je i trčao u pravcu njihove tribine.

Sada se u vezi sa tim oglasio i Alegri.

– Nažalost, događaju se te ružne stvari. Protiv njih se moramo boriti. Rasisitčke uvrede moraju da prestanu. Ali, takođe, igrači i mi treneri treba da ih ignorišemo. Znam da to nije lako, ali moramo to da uradimo – jasan je trener Juventusa.

Vlahović nije ni jedini igrač koji trpi takve stvari na Apeninima. Između ostalog, kroz isto prolazi i napadač Intera Romelu Lukaku.

Italija je, očigledno, plodno tlo za rasiste, kojima tamošnje vlasti ne mogu da stanu na put.