ALJKANOVIĆ TRAGIČAR Radnik i dalje bez pobjede, lider slavio u Bijeljini

Fudbaleri Radnika su i dalje bez pobjede u tekućoj sezoni Premijer lige BiH i zakovani su za dno tabele.

Iako su poveli i većim dijelom meča imali igrača više Bijeljinci su večeras poraženi na svom terenu od lidera prvenstva Tuzle Siti, a bilo je 1:3.

Igrao se 19. minut kada je Đorđe Pantelić izveo korner, a najviši pred golom gostiju je bio faruk Gogić koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije gosti su izveli kontranapad, iskosa sa lijeve strane je šutirao Elvis Mehanović, a lopta je prošla kroz ruke nesigurnom golmanu Azuru Alkanoviću i završila u mreži.

Strijelac pogotka za goste je u 35. minutu dobio drugi žuti odnosno crveni karton, ali to nije pomoglo semberskoj ekipi.

U nastavku susreta su krenuli fudbaleri Radnika ofanzivno, međutim u 64. minutu Petar Mišić je uputio udarac, opet je Aljkanović očajno reagovao i to je bilo 1:2.

Novu veliku grešku napravio je čuvar mreže Bijeljinaca u poslije ubacivanja iz kornera u 85. minutu, a poklon je iskoristio Mirzad Mehanović i postavio konačnih 1:3.

U sudijskoj nadoknadi bojan batar je uspio da zatrese mrežu Tuzlaka, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Široki Brijeg – Željezničar (21 čas).

Plasman: Tuzla Siti 19, Zrinjski 15, Sloboda, Sarajevo po 14, Velež 11, Željezničar 9, Široki Brijeg 8, Borac 6, Rudar Prijedor, Leotar, Posušje po 5, Radnik 3 boda.