Tenis

Alkaras izgubio dobijen meč: Nori preokretom spriječio nešto što do sada nikada nije viđeno u tenisu

Britanski teniser Kamerun Nori osvojio je turnir u Rio de Žaneiru, pobjedom protiv Španaca Karlosa Alkarasa u 3 seta nakon preokreta.

Nori i Alkaras sa trofejima

Poslije borbe od 2 sata i 43 minuta, Nori je slavio nakon preokreta rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 6:4, 7:5.

Već je viđen Alkaras kao šampion ovoga turnira kada je nakon vođstva od 1:0 u prvom setu, u drugim imao prednost od 3:0, ali tako nije mislio kamerun Nori koji je uspio da preokrene meč, navodi Sportal.

Karlos Alkaras nije osvojio turnir u Rio de Žaneiru pa tako nije uspio da se izjednači po broju bodova sa Đokovićem, a imao je priliku za istoriju, jer se to do sada nikada nije desilo.