ARGENTINA U FINALU Mesi sanja veliki trofej

Argentina je u finalu Svjetskog prvenstva. Revanširali su se Hrvatskoj za poraz u Rusiji i pobjedom 3:0 došli u priliku da se bore za Zlatnu boginju.

Junak meča svakako je bio Hulijan Alvarez. Mladi 22-godišnjak je postigao dva gola i izborio penal iz kojeg je njegov tim došao do prednosti.

Nakon pola sata dosade, uslijedio je sjajan period igre Argentinaca. Alvarez je izborio penal, koji je Mesi pretvorio u gol. Tako je oborio nacionalni rekord po broju golova na Mundijalima a izjednačio je i rekord po broju nastupa za tim na prvenstvima (25).

Alvarez je zatim sjajno istrčao kontru i pogodio za 2:0.

Sve je bilo riješeno kada je Alvarez nakon prodora Mesija pogodio za 3:0.

Argentinci će se tako boriti za treću titulu na Mundijalima a rivala će saznati sutra nakon duela Maroko –Francuska.

Još pet minuta do velikog slavlja Argentinaca.

81.min – Zlatko Dalić izvodi iz igre Luku Modriča i jasno je da se Hrvatska već predala i da su mislima sad u meču za treće mjesto.

70. min – Argentina je sve defanzivnija i čeka šansu iz kontranapada. Mesi je pobjegao čuvarima i asistirao za gol. Alvarez je poslao loptu u mrežu i čini se riješio meč.

61.min – Prva velika šansa za Hrvatsku ali je Martinez intervenisao.

58.min – Mesi je još jednom zaprijetio. Ovaj put siguran je Livaković. Mogao je kapiten Argentine da riješi meč.

Nastavljen meč. Hrvati više nemaju izbora. Moraju hitno doći do gola. Tri promjene je napravio Dalić.

39.min 2:0 za Argentinu. Alvarez je krunisao dobru partiju. Pretrčao je gotovo pola terena i pogodio.

32.min – Lovren je skrivio penal. Oboren je Alvarez, pa je Danijel Orsato pokazao na bijelu tačku. Mesi je preuzeo odgovornost i pogodio. Ovo je peti gol na Mundijalu argentinskog igrača.

30.min – Pokušao je Perišić. Lukavo je zamislio sve hrvatski reprezentativac.

25.min – Bez pravih prilika u prvom polufinalu. Pokušali su sad Argentinci udarcem iz daljine.

12.min – Blagi pritisak Hrvatske na startu. Nešto su ofanzivniji. Imaju više loptu u svom posjedu i traže prazan međuprostor.

6.min – Veoma borbeno na startu meča. Argentinci su se odlučili da pojačaju sredinu terena.

Lionel Mesi igra 25. meč na Svjetskim prvenstvima i izjednačio je rekord Lotara Mateusa. Ukoliko ne dobije crveni karton ili se povrijedi, postaće apsoutni rekorder u finalu ili meču za treće mjesto.

Intonirane su himne dvije reprezentacije i sve je spremno za spektakl. Na tribinama je i kompletna porodica Lea Mesija.

Prštaće na sve strane kada italijanski sudija Danijele Orsato bude dao znak za početak meča. Gaučosi će pokušati da ponove uspjeh iz 2014. godine kada su stigli do finala, dok Hrvati za cilj imaju da drugi Mundijal zaredom igraju meč za titulu.

I jedna i druga reprezentacija su do polufinala stigle trijumfima u penal seriji u četvrtfinalnim duelima – Argentina protiv Holandije, a Hrvatska protiv Brazila.

Selektor Hrvatske Dalić je iznenadio sa postavom.

Argentina: Emilijano Martinez, Molina, Romero, Otamendi, Taljafiko, Paredes, Enco, De Pol, Mekalister, Mesi, Alvarez.

Hrvatska : Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Kovačić, Pašalić, Perišić, Kramarić.