ARMANI NAPOKON SLAVIO Katastrofalan start presudio Zvezdi

Katastrofalan start i šut za tri poena, kao i puno izgubljenih lopti donijeli su poraz Crvenoj zvezdi u Milanu. Armani je prekinuo negativan niz protiv beogradskog tima i slavio je na svom parketu 79:62 i to nakon šest vezanih poraza u međusobnim mečevima.

Zvezda je katastrofalno ušla u meč. Beograđani nisu mogli ništa da pogode šest minuta, pa je Armani Milano poveo 13:0. Dobar protok lopte u napadu nastavio se do kraja ovog perioda, pa su domaći košarkaši imali odličnih 24:6 nakon prvih 10 minuta. Denijels je bio odličan u prvom dijelu ubacio je osam poena.

U drugoj četvrtini Beograđani su se barem nakratko probudili i zaigrali bolje u napadu pa su imali nekoliko prilika da smanje prednost na jednocifreni zaostatak. Međutim loš defanzivni skok, brzopleta igra u napadu su skupo koštali tim Dejana Radonjića, pa je domaćin na pauzu otišlo sa plus 16.

Zvezda je u trećoj četvrtini zaigrala puno bolje. Serijom 8:0 su uspjeli da dođu do jednocifrenog zaostatka nekoliko puta, ali je Armani nalet Beograđana odbio šutem za tri poena. Serijom 5:0 domaći tim je opet došao do plus 15 (62:47).

Serijom 4:0 Armani je otvorio posljednji period i tako već pokazao da ne misli da ispusti prednost. Na sve to su se nadovezale tehničke greške u napadu, pa je italijanski tim rutinski priveo meč kraju.

U pobjedničkom timu najefikasniji su bili Ševon Šilds sa 18 poena, Trej Denijels sa 12. Kod Zvezde Luka Mitrović je imao 17, a Ognjen Dobrić 13 poena. Zvezda je šutirala za tri poena 4 od 21 što je jedan od razloga teškog poraza. Takođe domaći tim je dominirao u skoku 30 uhvaćenih lopti.

U ostalim mečevima Alba –Bajern 69:82, Olimpijakos –Fenerbahče 67:65, Makabi-Barselona 85:68.